ІТ-ФРІЛАНС

ІТ-ФРІЛАНС

Фрілансер (англ.freelancer вільний списоносець, найманець; в переносному значенні — вільний художник) — людина, що виконує роботу без укладання довгострокового договору з роботодавцем, найманий тільки для виконання певного переліку робіт (позаштатний працівник). Будучи поза постійним штатом якої-небудь компанії, фрілансер може одночасно виконувати замовлення для різних клієнтів.

Сучасні ІТ-фрілансери працюють у більшості випадків через інтернет. Фрілансер найчастіше сам пропонує свої послуги — через Інтернет, газетні оголошення або користуючись «сарафанним радіо», тобто особистими зв’язками. Фріланс особливо поширений в таких областях діяльності, як журналістика (та інші форми діяльності, пов’язані з написанням текстів), комп’ютерне програмування і дизайн у всіх його проявах (реклама, веб-дизайн, дизайн інтер’єру і т.д.), переклад, різного роду консультаційна діяльність, приватна фото- та відеозйомка. Ринок фріланс-послуг у даний час вже досить розвинений у Європі і Америці – стрімко розвивається в Україні та країнах СНД, залучаючи все нових учасників як з боку виконавців, які пропонують свої послуги, так і з боку приватних осіб і організацій, готових до співпраці на віддаленій основі. Поняття ринок фріланс-послуг є в українській мові не стільки виразним і встановленим, скільки ходовим і затребуваним. У цьому випадку, якщо у поняття фріланс немає власного слова, то таке поняття можна описати лише кількома зв’язними словами: індивідуальна трудова діяльність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: